Teknoloji

USDC, 2021’de Stellar blok zincirinde piyasaya sürülecek

Tether’den sonra en büyük ikinci stabilcoin olan USDC, 2021’de piyasaya sürülecekti . Bu, Center Consortium ve Circle tarafından biliniyordu.

Halihazırda, ETH blok zinciri USDC’nin çoğunluğuna sahipken Algorand, dolaşımdaki USDC’de 3,5 milyon doları bulan paranın bir kısmını elinde tutuyor.

Ancak Stellar, stabilcoini platformuna entegre eden üçüncü ağ olacak. Stellar CEO’su, işe alım sürecini ağ için muazzam bir büyüme olarak nitelendirdi ve madalyonun daha geniş ve küresel bir kitleye ulaşmalarını sağlayacağına inanıyor.

Stabilcoin, artık parayı değişken piyasalarda bile kullanabilen traderlar için güvenli bir liman görevi görecek. Madeni para ETH destekli olduğundan, cüzdanlar, akıllı sözleşmeler ve borsalar jetonla kolayca etkileşime girebiliyor.

USDC’nin şu anda piyasadaki en büyük ikinci stabilcoin ve aynı zamanda kapitalizasyonunun neredeyse 3 milyar dolar değerinde 13. en büyük kripto varlığı olduğunu belirtmek önemlidir .

Madeni paraya olan güven, rezervini denetlemeye yardımcı olması için bir denetim firmasını davet ettikten sonra hızla arttı. Bu, madalyonun hakimiyetinde bir kırılmaya neden olan Tethers stablecoin’inde çok sayıda soru olduğu için gerekliydi.

Coinbase ve Circle, stabilcoin’i geliştirmek için bir araya geldi. Madeni para 2018’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri, piyasadaki en büyük ikinci stabilcoin olmasına yol açan büyük bir büyüme kaydetti.

Stellar, uluslararası işlemleri elektronik posta göndermek kadar sorunsuz hale getirme vizyonuna sahiptir ve yerel belirteç XLM çok fazla likidite sağlasa da USDC’nin platformuna eklenmesi organizasyonel hedefinin peşinden gitmesine yardımcı olacaktır.

Stellar’ın XLM’si şu anda kripto piyasalarında 18. en büyük varlık olarak yer alıyor. Şirket, 2019 yılında kullanıcılarına 25 milyon dolar değerinde XLM vermişti. 

Görüntüleme 40

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı