Haber

Ünlü müzisyen Andrew Barker hayatını kaybetti

1980’lere damgasını vurmuş İngiliz elektronik müzik grubu 808 State’in bas gitaristi ve klavyecisi Andrew Barker’dan acı haber geldi. Barker, 53 yaşında hayatını kaybetti. 

Barker’ın grup arkadaşları, ünlü müzisyenin acı haberini sosyal medya hesabından duyurdular.

Paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“Andrew Barker’ın vefatını bildirmek çok üzücü. Onu kişiliği, müziği ve neşesiyle hatırlayalım. Ne yazık ki özleneceksin.” 

Barker, ilk olarak 1988’de Graham Massey, Martin Price ve Gerald Simpson tarafından kurulan asit evi öncülerinden biriydi. Spinmasters olarak bilinen Andrew Barker ve Darren Partington, Simpson’ın solo projesi A’yı başlatmak için 1989’da gruba katıldı. Adam Gerald’ı aradı. Partington , Ocak 2015’te uyuşturucu ticareti yapmaktan 18 ay hapis yattıktan sonra gruptan ayrıldı.

808 State, ilk albümleri ‘Newbuild’i 1988’de yayınladı ve Guy Garvey, Bernard Sumner, James Dean Bradfield ve Björk gibi sanatçılarla işbirliklerini de içeren beş stüdyo LP’si daha yayınladı. Grup, ‘Pacific State’, ‘In Yer Face’ ve ‘The Only Rhyme That Bites’ gibi hit şarkılarla tanınır ve son albümleri ‘Transmission Suite’ 2019’da piyasaya sürüldü.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu