Haber

Dünya liderlerine bu mesajı verdi

Birleşmiş Milletler Kalkınma Ajansı (UNDP) tarafından iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla ‘Don’t Choose Extinction’ (Yok Oluşu Seçme) isimli yeni bir kampanya başlatıldı.  Kampanya kapsamında yayınlanan videoda, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda konuşma yapan bir dinozor animasyonu yer aldı.

Videoda, New York’taki BM Genel Merkezi’ndeki ünlü Genel Kurul Salonu’na giren ‘Frankie’ isimli dinozor, dinozorların soyunun göktaşlarıyla yok olduğunu ifade ederek insanlığın kendi yok oluşunu fosil yakıtlara milyarlarca dolar harcayarak hazırladığını vurguladı.

bm genel kurulunda dinozordan dunya f9DY

Dinozor daha sonra şaşkın diplomatların bakışları altında konuşmasına şöyle devam etti:

“İnsanların mazeret üretmeyi bırakıp değişiklikler yapmaya başlama zamanı geldi… Bu parayla (fosil yakıtlara ödenen) yapabileceğiniz diğer tüm şeyleri düşünün. Dünyanın her yerinde insanlar yoksulluk içinde yaşıyor. Onlara yardım etmenin…tüm türünüzün yok olması için ödeme yapmaktan daha mantıklı olacağını düşünmüyor musunuz?”

bm genel kurulunda dinozordan dunya VdCw

Video UNDP’nin Türkçe Twitter hesabından da yayımlandı. Tweet’te uluslararası kampanya linkide paylaşılarak, “#İklimDeğişikliği’ni daha fazla göz ardı edemeyiz. Bahane üretmeyi bırakmazsak, yok olma tehlikesi olan bir başka tür olacağız. @UNDP ve @FrankieTheDino’ya katılın ve geç olmadan #İklimEylemi’ne geçin: http://yokolususecme.com” denildi.

Kaynak: Haber Global

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu