Haber

2 Azerbaycan askerini yaralayan Ermenistan askerleri yakalanıp gözaltına alındı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun sınırda bazı yükseklikleri ele geçirerek daha elverişli mevziler elde etmek amacıyla yerel saatle 11.00’da operasyon başlattığı bildirildi.

Açıklamada, Basargeçer ve Karakilise illerindeki mevzilerine takviye güç ve teçhizat yığınağı yapan Ermeni güçlerinin saldırıları sonucu Azerbaycan ordusundan 2 askerin yaralandığı belirtildi.

Ermenistan ordusunun saldırılarda, el bombası fırlatıcı ve çeşitli kalibreli silahlarla ateş açarak Azerbaycan mevzilerine zarar verdiği kaydedildi.

Azerbaycan ordusunun da aynı istikamette ivedilikle bir operasyon başlattığı, Ermeni güçlerin hareketinin kısıtlandığı, askeri kuvvet ve araçlarına hasar verildiği bildirildi. Ermeni askerlerin silahsızlandırılarak gözaltına alındığı, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, büyük çaplı provokasyonlar yaparak kısa vadeli avantaj elde etmek isteyen Ermeni askeri birliklerinin saldırısının operasyonel ve taktik açıdan tamamen başarısız olduğu ifade edildi.

Savunma Bakanlığı’ndan yeni açıklama

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni tarafının provokasyonunu önlemek için misillemede bulunularak karşı tarafa ait tanksavar ve havan toplarının imha edildiğini duyurdu.

Açıklamada, sınırda durumun gergin olduğu ve muharebe operasyonlarının devam ettiği, kamuoyunun durumla ilgili düzenli olarak bilgilendirileceği kaydedildi.

 

Kaynak: AA

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu